Symulator memSIM2 Cena netto: 339,00 zł

Symulator memSIM2 jest nowoczesnym i wygodnym w użyciu urządzeniem, pozwalającym symulować pamięci ROM/EPROM/FLASH w systemach mikroprocesorowych. W znaczący sposób ułatwia i  przyspiesza proces tworzenia i uruchamiania oprogramowania, wielokrotnie podnosząc wydajność pracy konstruktora lub programisty. Może być stosowany w systemach mikroprocesorowych niezależnie od typu procesora. Nakłady poniesione na zakup symulatora zwracają się po 1-2 tygodniach jego eksploatacji!

Symulator memSIM2 jest zasilany i sterowany poprzez interfejs USB. Od strony systemu uruchamianego posiada wtyk symulacyjny 28- lub 32-pinowy i jest przez niego widziany jako pamięć EPROM.  Przy użyciu odpowiedniego adaptera symulacyjnego możliwa jest symulacja pamięci 8-bitowych w obudowach PLCC Zawartość tej pamięci jest przesyłana z PC do symulatora przez program sterujący.

Symulator memSIM2 może pracować w systemach zasilanych napięciem 2,7 - 5,0 V, automatycznie dostosowując poziom napięcia wyjściowego do napięcia zasilającego symulowana pamięć.

Symulator jest całkowicie galwanicznie izolowany od komputera sterującego, dzięki czemu zminimalizowane zostało ryzyko uszkodzenia symulatora oraz komputera na skutek różnicy potencjałów między komputerem i uruchamianym systemem

memSIM2 posiada wyjście RESET, które można dołączyć do wejścia zerującego mikroprocesora i uaktywniać programowo na czas transmisji danych do symulatora.

Wraz z symulatorem dostarczone jest oprogramowanie sterujące,  pozwalające na wykonanie wszystkich niezbędnych operacji.Program sterujący działa pod systemami operacyjnymi Windows XP, Windows 7 i 8.

Do pobrania: Ulotka symulatora memSIM2

Podstawowe parametry symulatora memSIM2
Pamięć RAM 4Mbit(512KB)
Symulowane pamięci 2764, 27128, 27256, 27512, 27010, 27020, 27040
Czas dostępu 70 ns
Napięcie zasilające pamięć EPROM 2,7-5,0 V, bufory wyjściowe symulatora automatycznie dostosowują sie do napięcia zasilającego pamięć
Transmisja z PC min. 40 KB/s
Przewód symulacyjny Długosć ok. 120 mm, wtyki symulacyjne 28- i 32-pinowe
Wyjście RESET O programowalnej polaryzacji i czasie trwania impulsu. 
Może być automatycznie uaktywnione na czas transmisji. 
Posiada przewód zakończony chwytakiem.
Wskaźniki optyczne LED TRANSMISSION - transmisja z PC do symulatora
READY - odblokowanie buforów wyjściowych
RUN - odczyt danych z memSIM
Przewód USB USB A-USB B dł. 1,8m
Zasilanie Z komputera sterującego, z całkowitą izolacją galwaniczną